Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festyn "Dzień Sąsiada"

 

Tegoroczna IX edycja Festynu ”Dzień Sąsiada” już za nami. Stargardzkie TBS wraz ze Stowarzyszeniem „Potrzebny Dom” w dniu 16. 09. 2017 roku zorganizowało festyn rodzinny dla mieszkańców osiedla Lotnisko pod nazwą „Dzień Sąsiada". Odbył się on pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard. Oficjalne otwarcie Festynu oraz powitanie uczestników miało miejsce o godzinie 1200 na scenie głównej, usytuowanej na parkingu przy ulicy Śniadeckiego. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych mieszkańców osiedla.

Na boisku od godziny 1030 do 1300 trwał osiedlowy turniej piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Stargardu, w którym rywalizowało 6 drużyn. Zwycięską okazała się drużyna FC OSL. W organizację turnieju zaangażował się, jak co roku Klub Piłkarski „Błękitni” ze Stargardu, który również ufundował nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, najlepszego strzelca i MVP turnieju.


Dzieci mogły spędzić aktywnie czas podczas zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach, konkursów: mumia, malowanie, rysowanie oraz skakanie na skakance. W trakcie Festynu odbyło się również: malowanie twarzy, loteria fantowa, przejażdżki konne, zajęcia z lepienia gliny, walki „SUMO”, gry i zabawy ekologiczne, harcerska gra terenowa oraz mnóstwo towarzyszących atrakcji.


Na stoiskach prezentowało się 20 wystawców m.in.: Bank GBS i Pekao S.A., Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, HIAB MAU Stargard, Zespół Szkół nr 5, Piekarnia OSKROBA, Książnica Stargardzka i Stargardzkie Muzeum.


Stargardzka Policja oprócz stoiska informacyjno-edukacyjnego, przedstawiła pokaz wybranych umiejętności psa policyjnego – praca z pozorantem. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć „od środka” wóz policyjny, strażacki oraz śmieciarkę.


Podczas Festynu promowano zdrowy i aktywny styl życia. Każdy zainteresowany mógł uczestniczyć w konkurencjach sportowych: I Biegu Rodzinnym, Marszu Nordic Walking, Ćwiczeniach Fitness i Zumby. Uczestnicy sportowych zmagań otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.


Fani motoryzacji mogli podziwiać piękne „maszyny”, którymi przyjechała grupa zaprzyjaźnionych motocyklistów. Dzięki stargardzkim cukierniom każdy mógł skosztować wyśmienitych pączków oraz innych słodkich wypieków.


Podczas trwania Festynu odbyła się zbiórka odpadów tj. surowców wtórnych i elektrośmieci w zamian za sadzonki roślin, które zostały pozyskane m.in. ze Szkółek – z Kłodziny, Dobrzan, Sokolników i Nadleśnictwa Dobrzany. Mieszkańcy wymienili za przyniesione odpady ponad 300 sadzonek.


W szczególności nowi, ale nie tylko, mieszkańcy osiedla mogli skorzystać z punktu informacyjnego, w którym udzielano interesujących porad dotyczących życia na osiedlu.


Na zakończenie Festynu uczestników bawił i zachęcał do wspólnego śpiewania Zespół Śpiewaczy „CHABRY”.


Dzięki pomocy oraz zaangażowaniu Darczyńców, którym z całego serca dziękujemy, zostały stworzone warunki na zrealizowanie tak wielkiej i pięknej imprezy. Każde dziecko było pozytywnie zaskoczone i radosne, gdy otrzymało drobny upominek lub słodkości a uśmiech, który gościł na twarzach dzieci i dorosłych był dla nas i Darczyńców największą nagrodą.

Programy Stowarzyszenia

PROGRAM POMOCY MIESZKANIOWEJ POTRZEBNY DOM:

  1. Bez Barier
  2. Nie Sami
  3. Na Start
  4. Nasz Dom

O Nas

 STOWARZYSZENIE „POTRZEBNY DOM”

Celem Stowarzyszenia jest:
1) prowadzenie działalności zmierzającej do umożliwienia poszczególnym grupom osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanym dalej „potrzebującymi wsparcia”, przystosowanie się do realiów życia codziennego i do wyrównywania ich szans w społeczeństwie; w szczególności potrzebującymi wsparcia są:

Więcej…
^