Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II Stargardzkie Dni Seniora

 

Stargardzkie Dni Seniora zakończone. Urząd Miejski wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w dniach 21 – 24 września 2017 r. zorganizował IIStargardzkie Dni Seniora. Przez tych kilka dni odbyło się wiele atrakcji, m. in. prezentacje chórów, zawody sportowo-zręcznościowe, zawody w łowieniu ryb, „Parada Seniorów”, Festyn Seniora oraz wycieczki autobusowe po Stargardzie. Każdy dzień mijał seniorom aktywnie na innych płaszczyznach zainteresowań. Dzień pierwszy był dniem muzycznym, drugi – sportowym, trzeci – festynowym a czwarty, ostatni – turystycznym. W piątek trwały zmagania sportowo – zręcznościowe, podszyte świetną zabawą i humorem. Członkowie „Klubu Seniora” z Osiedla Lotnisko w Stargardzie działającego z inicjatywy Stowarzyszenia „Potrzebny Dom” również zaangażowali się w rywalizację. W rywalizacji, która miała miejsce na świeżym powietrzu w Teatrze Letnim Parku Chrobrego uczestniczyło 8 drużyn. Zawody rozgrywano w zespołach sześcioosobowych. W trakcie zmagań odbyły się następujące konkurencje: pokonywanie dystansu na ergometrze, układanie puzzli z herbem miasta i napisem „Stargard Moim Miastem”, narciarstwo drużynowe na odległość, rzuty piłką -„Prosto do kosza”, „Podaj cegłę…” – budowa muru ze styropianu oraz „Golf” – trafianie piłeczkami golfowymi do dużych celów. Po zaciętym boju seniorzy z Klubu Seniora wywalczyli Puchar za zajęcie III miejsca.

Członkowie „Klubu Seniora” uwielbiają imprezy, szczególnie, gdy ich częścią jest element rywalizacji. Wykazali się sportowym duchem i dużymi umiejętnościami zręcznościowymi.


Dnia następnego tj. w sobotę około godziny 1330 z Rynku Staromiejskiego w kierunku Parku Chrobrego wyruszyła huczna i barwna „Parada Seniorów”, którzy manifestowali radość życia i energię. Tym radosnym marszem rozpoczęli sobotni Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Również podczas marszu nie zabrakło energicznych i roześmianych uczestników z „Klubu Seniora”, którzy śmiało i dumnie przeszli na miejsce odbywania się festynu reprezentując Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”.


Dzięki zaangażowaniu w Stargardzkie Dni Seniora, każdy z uczestników mógł aktywnie i zdrowo spędzić czas. Zostały stworzone warunki na zrealizowanie potrzeb osób starszych. Widząc ich dobrą zabawę oraz wyśmienity humor można wywnioskować, że bawili się znakomicie. Takie pozytywne emocje seniorów motywują Stowarzyszenie ”Potrzebny Dom” do realizacji zadań skierowanych właśnie do grona osób starszych. Radość odbiorców i satysfakcja ze wzrastającej liczby uczestników „Klubu Seniora” jest najcenniejszą nagrodą.

 

Programy Stowarzyszenia

PROGRAM POMOCY MIESZKANIOWEJ POTRZEBNY DOM:

  1. Bez Barier
  2. Nie Sami
  3. Na Start
  4. Nasz Dom

O Nas

 STOWARZYSZENIE „POTRZEBNY DOM”

Celem Stowarzyszenia jest:
1) prowadzenie działalności zmierzającej do umożliwienia poszczególnym grupom osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanym dalej „potrzebującymi wsparcia”, przystosowanie się do realiów życia codziennego i do wyrównywania ich szans w społeczeństwie; w szczególności potrzebującymi wsparcia są:

Więcej…
^